PRACA | fir | 14 sierpnia 2015, 7:42

Poparcie „Ostatniego dyżuru” rośnie


fot. NRPiP

Do grona organizacji wspierających pielęgniarki i położne dołączyły: Fundacja Rodzić po Ludzku, Szkoła Matek i Ojców Razem Łatwiej oraz Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią.

Podpisanie Deklaracji koalicji Kampanii „Ostatni dyżur” odbyło się w siedzibie Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w Warszawie podczas konferencji prasowej dotyczącej roli pielęgniarek i położnych w opiece nad dziećmi, kobietami w ciąży i matkami małych dzieci.  

Wiceprezes NRPiP Teresa Kuziara, mówiąc o roli pielęgniarek i położnych w opiece nad dziećmi, kobietami w ciąży i matkami, podkreśliła, że wiele położnych posiada międzynarodowy certyfikat doradcy laktacyjnego, ale nie ma dla nich miejsc pracy.
 

Prezes Fundacji Rodzić po Ludzku, Joanna Pietrusiewicz stwierdziła, że malejąca liczba pielęgniarek i położnych to największe wyzwanie dla polskiej służby zdrowia.  

„Nie można mówić o dobrze funkcjonujących oddziałach położniczych i godnej opiece nad kobietami w ciąży i noworodkami, kiedy brakuje zasobów ludzkich" – argumentowała Joanna Pietrusiewicz i zadeklarowała długofalową współpracę z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych w dążeniu do poprawy sytuacji zarówno pacjentek, jak i położnych i pielęgniarek sprawujących opiekę nad matkami i dziećmi.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem