OSOZ | opr. FIR | 28 kwietnia 2014, 10:12

Chirurdzy naczyniowi nagrodzeni za akcję edukacyjno-profilaktyczną

Ocal Nogę - akcja profilaktyczno-edukacyjna na medal.
fot. Archiwum

Polskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej otrzymało tytuł Srebrnego Lidera Ochrony Zdrowia w kategorii Promocja Zdrowia i Profilaktyka za zorganizowaną w 2013 r. kampanię „Ocal Nogę”.

Statuetkę oraz dyplom z rąk prof. Bolesława Samolińskiego, konsultanta krajowego ds. zdrowia publicznego, odebrał prezes PTChN dr hab. med. Wacław Kuczmik. Uroczystość Liderów Ochrony Zdrowia odbyła się w 25 kwietnia w Warszawie.

Kampania edukacyjno-profilaktyczna „Ocal Nogę” zjednoczyła środowisko specjalistów chorób naczyń i pacjentów wokół kwestii lawinowego wzrostu liczby wykonywanych w Polsce amputacji. Dzięki akcji i zaangażowaniu ośrodków naczyniowych z całej Polski przeprowadzono badania diagnostyczne i działania profilaktyczne wśród tysiąca pacjentów. Wielu pacjentom dzięki tej akcji uratowano kończynę, kierując ich do natychmiastowej hospitalizacji w ośrodku naczyniowym

Akcja „Ocal Nogę” PTChN była pierwszą na skalę kraju kampanią, poruszającą problem amputacji kończyn. Stanowiła odpowiedź na niski poziom świadomości społecznej w zakresie niedokrwienia kończyn dolnych i jego konsekwencji oraz mocno ograniczony dostęp pacjentów do diagnostyki naczyniowej i specjalistycznych konsultacji lekarskich.


Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Rozumiem